Varianty modelu Y-7C 1912 Rolls Royce

Na popis, historii a další fotografie >>> KLIKNI ZDE.Y-7C


1912 Rolls Royce


měřítko 1 : 48


výroba 1968 – 1972*(1983)


varianta


1


2


3


4


5


6


7


8


9


dle M.I.C.A.


2


1


3


4


6


5


78


výroba


1968

 

1969

       

1970

 

index ceny


EXT


3,0


3,0


6,0


5,0


2,0


1,5


2,0


1,5


Typ střechy


Typ A


Typ B


Typ C


žebra střechy


ne


ano


*patky střechy


ne


ano


barva střechy


červená metal.


šedá metalíza


červená metalíza


Typ spodku


Typ I


Typ II


Typ III


Typ II


Typ III


Typ II


Typ III


otvory vespod


2 otvory


ne


2 otvory


ne


2 otvory


ne


**držáky přední osy


úzké


prodloužené


sedadla, mřížka


žluté


tmavě červené


krabička


E1


E1, F


F


F, G


  *Patky střechy jsou dva malé výstupky vzadu po stranách zespodu, které vymezují polohu střechy na karoserii. Tyto výstupky měly pouze některé červené rýhované střechy a samozřejmě všechny modely vyráběné po roce 1973.


**Držák přední osy umístěný nad perem má u prvních modelů tvar čtverce s otvorem uprostřed. U pozdějších byl držák rozšířen, takže má tvar obdélníku. Jedná se o doplňkový údaj, protože nezvyšuje celkový počet variant. Přesto není vyloučeno, že by se mohl najít model s prodlouženými držáky a hladkou střechou nebo naopak, krátkými držáky a rýhovanou střechou. Zatím jsem se s nimi nesetkal a informace o existenci takových modelů by mne velmi zajímaly!


 V této kombinaci s červenou rýhovanou střechou je model Y-7C Rolls Royce nejběžnější. Ovšem u nás celkem bez problémů se dá koupit i model s šedou rýhovanou střechou, který je v zahraničí hodně ceněn. 

 První Rollsy měly hladkou střechu, spodek vždy se dvěma otvory a u nás bývaly vidět méně. Pozdější Rollsy s rýhovanými střechami měly podvozky buď bez otvorů, anebo vzácněji také se dvěma otvory. Za povšimnutí stojí výrazný rozdíl v barvách šedých střech. Hladká je o hodně tmavější, ale vyskytuje se výjimečně i ve světlejším odstínu střech rýhovaných!

 


text a foto Libor Mikš


Všechny texty a fotografie podléhají autorským právům a je možné je použít s uvedením linku na server www.diecast.cz u každé fotografie nebo citace. Jinak jen se souhlasem www.diecast.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *