1972 Matchbox Catalog

 
Popis a historie katalogu


Zatímco série No. 1-75 se vyráběla už od roku 1970 na nových kolech, modely Yesteryear ještě v letech 1970-72 změnou neprošly. Pro matchboxy Yesteryear tedy skončila takzvaná zlatá doba „Regular Wheels“ (obyčejná kola) až v rokem 1972, tedy o tři roky později než pro nejmenších modely, ale i většinu King Size. Modely z dřívější kategorie King Size přecházely do nově formované řady Super Kings pozvolna od roku 1970 a v roce 1972 už měly všechny s výjimkou traktorů tenké rychlé osičky kol.


 
Ještě v roce 1972 najdete v katalogu původní modely „Regular Wheels“ předělané na Superfasty


Chybějící Yesteryear: Zajímavé je, že oficiální 1972 Matchbox katalog neobsahuje model Y-11C-1 Lagonda Drophead ani v prototypové verzi. Tento velmi vzácný model se tak nikdy v katalozích Matchbox neobjevil. V následujícím roce byla už v katalogu i ve výrobě nová verze Y-11C-2 v jiných metalízových barvách a na nových „drátěných kolech“ z pochromovaného plastu.
V katalogu je už vzácnější Y-16(C-1) Mercedes SS, ale nikoliv Y-11(C-1) Lagonda.


Jako všechny katalogy Matchbox obsahuje i tento také série příslušenství a dárkových předmětů i balení. Vyšel v několika jazykových verzích, které jsou po obsahové stránce stejné. Rozměry katalogu jsou stejné jako dříve, i jeho řazení rámcově vychází z tradice předchozích ročníků.


Alexandr Pícha
 


Všechny texty a fotografie podléhají autorským právům a je možné je použít s uvedením linku na server www.diecast.cz u každé fotografie nebo citace. Jinak jen se souhlasem www.diecast.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *