Varianty modelu Y-10A 1908 Grand Prix Mercedes

Na popis, historii a další fotografie >>> KLIKNI ZDE.
Y-10A


1908 Grand Prix Mercedes


měřítko 1:52


výroba 1958 – 1962


varianta


1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


dle M.I.C.A.


3


2


1, 4


5


6


7


8


9


10


11


12


výroba


1958

       

1959

   

1961

   

index ceny


20


20


15


12


12


10


10


12


10


10


20


ukončení osiček


na jedné straně podélně zploštělé


polokulové hlavičky


boky sedadel


svislé žebro


zesílené plošně


spony výfuku


čtyři spony


dvě spony


barva karoserie


bílá


krémová


bílá


barva sedadel


tmavě zelená


světle zelená


tmavě zelená


světle zelená


tmavě zelená


barva detailů


zlatá


stříbro


zlatá


stříbro


zlatá


bílá


příčka rezervy


tenká


zesílená


krabička


B


B, C


C, D1


D1


Poznámky:
  • Barva detailů –  dobarveny jsou víčko chladiče, víčko zadní nádrže, olejová pumpa a horní hrana přístrojové desky. Popis převzat z MICA. Je vysoká pravděpodobnost, že zejména verze uvedené se stříbrnými detaily případně s nenabarvenými detaily existují i s detaily dobarvenými zlatě. Pokud se to potvrdí, asi bude nejlépe tyto rozdíly sledovat jako subvarianty.


  • Kovové doplňkové díly modelu jsou buď jasně stříbrné nebo nebarvené, vyskytují se i kombinace. MICA ve svých tabulkách tuto skutečnost sleduje a mezi variantami 1 a 4 (dle MICA) jiné rozdíly nejsou. Bohužel jejich zpracování není systematické a je téměř jisté, že se najdou kombimace, které v tabulkách MICA uvedeny nejsou. Proto je na stránkách diecast.cz tento jev považován, tak jako u většiny ostatních typů, za minoritní.


  • Spojení jednotlivých dílů tohoto modelu není provedeno typickým nýtováním známým z jiných typů a je méně spolehlivé. Proto se objevuji modely bez držáku rezerv(pozor! tento díl je vždy nebarvený!!) nebo bez spodního dílu, jenž je u tohoto modelu výjimečně bohatě tvarován a je nastříkán černou barvou.


Atraktivnost modelu GP Mercedes zvyšuje i to, že jej žádná jiná  firma zatím nedělá. 

 Na modelu vlevo vzadu je vidět starší provedení boků sedadel se svislým žebrem. Novější model v popředí má tuto příčku protaženou dopředu, takže na boku vznikla vystouplá ploška. Na snímku je také dobře vidět rozdíl v šířce příčky za rezervami.

 Model vlevo s nenabarvenými kovovými doplňky má sací potrubí spojeno dvěma sponami u každého páru. U novějšího modelu vpravo s postříbřenými kovovými doplňky jsou horní spony odstraněny a spodní spony jsou o něco delší.

 


text a foto Libor Mikš


Všechny texty a fotografie podléhají autorským právům a je možné je použít s uvedením linku na server www.diecast.cz u každé fotografie nebo citace. Jinak jen se souhlasem www.diecast.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *